SVJETSKI DAN POEZIJE - VOĐENA POEZIJA

Autor: Kristina Jakoubek, 24. 3. 2022.

Povodom Svjetskog dana poezije, učenici šestih i osmih razreda OŠ Ksavera Šandora Gjalskoga sudjelovali su u radionici vođene poezije.

Svjetski dan poezije proglasio je UNESCO 1999. godine s ciljem promocije čitanja, pisanja, objavljivanja i poučavanja poezije u cijelom svijetu te odavanja priznanja i poticaja nacionalnim, regionalnim i međunarodnim pokretima poezije.

Vođena poezija odnosi se na poeziju koju stvaramo odgovarajući na unaprijed osmišljena pitanja.

Naši su učenici odgovorili na 11 unaprijed osmišljenih pitanja te na taj način stvorili prekrasne pjesme o riječima.

Izložbu učeničkih radova moguće je pogledati u OŠ Lovre pl. Matačića te online na poveznici https://view.genial.ly/623b11a8d9b8fc00113f53aa/presentation-vodena-poezija .

Uživajte u poeziji naših učenika.