DIGITALNA ZELENA ČISTKA

Autor: Kristina Jakoubek, 18. 3. 2022.

Dragi učenici, roditelji i djelatnici škole,

jedanaesta je godina provedbe kampanja Zelena čistka, najveće okolišne volonterske kampanje u Hrvatskoj. Zelena čistka okuplja sve građane, a posebice one najmlađe u zajedničkom cilju za bolju i zeleniju budućnost, a koja ima za cilj osvijestiti važnost čistog okoliša.

Posljednje dvije godine nas je pandemija usmjerila i na drugačije vidove 'čišćenja otpada'. Tako je i ove godine organizirana Digitalna čista, koja će se u sklopu svjetske akcije pod nazivom Digital Cleanup day-a, održati 19. ožujka, za škole po običaju dan ranije 18. ožujka, diljem svijeta.

Kao eko-škola, svake se godine uključujemo u provedbu čišćenja okoliša, bila ona fizička ili digitalna. Stoga vas pozivamo da se uključite u Digitalnu čistku - očistite svoje mobitele, laptope i ostale uređaje, kao i mailove i društvene mreže od nepotrebnih sadržaja. Na poveznici https://drive.google.com/file/d/1gDnbxMJ1bVuJDWbu6H7pOwIv63aGCySD/view je dostupan letak s uputama za digitalno čišćenje.

Svoje rezultate možete slikati te poslati na e-mail knjižnice knjiznicagjalski@gmail.com ili na Facebook stranicu škole. Rezultati će biti objavljeni na našim stranicama te na službenim stranicama kampanje.

Hvala vam što ste naši vjerni saveznici u borbi za čisti (e)okoliš!