PRIKUPLJANJE HUMANITARNE POMOĆI ZA PROGNANIKE IZ UKRAJINE

Autor: Mario Keča, 16. 3. 2022.

Poštovani roditelji, dragi učenici!

Na sastanku Vijeća roditelja, od strane roditelja je potaknuta ideja o prikupljanju humanitarne pomoći prognanicima iz Ukrajine.

Dogovorili smo se da ćemo prikupljati, kao pomoć, samo one artikle koji su, uistinu, potrebni i kojih nedostaje, te da ćemo ih distribuirati putem organizacije Crvenog križa – Hrvatska.

Stoga smo u kontaktu s Crvenim križem dobili popis artikala koji su potrebni i kojih nedostaje.

Cjelokupni popis možete vidjeti na mrežnoj stranici Crvenog križa:

Popis namirnica koje možete donirati za izbjeglice iz Ukrajine - Hrvatski Crveni križ (hck.hr)

Rai se o sljedećim proizvodima:

HRANA: brašno, ulje, riža, šećer, kuhinjska sol, tjestenina, juha u vrećici, riblja konzerva, mesna konzerva i marmelada, hrana za bebe kašica i žitne kašice/pahuljice za djecu

HIGIJENA: sapun za ruke, gel za tuširanje, šampon za kosu, pasta za zube, četkica za zube, jednokratni brijač, higijenski ulošci, pelene za djecu, krema za djecu, šampon za djecu, dječja pasta za zube, dječja četkica za zube i higijenske vlažne maramice za djecu.

Stoga vas molimo da, ukoliko ste se spremni uključiti u prikupljanje humanitarne pomoći, u dogovoru s razrednicima vaše djece, artikle koje želite donirati donesete na polaznu stanicu autobusa u Medvedgradskoj ulici, u vrijeme odlaska vaše djece na nastavu. Pomoć će biti prikupljena u OŠ Gračani, OŠ Šestine i OŠ Lovre pl. Matačića, i zajedno s njihovom pomoći predana Crvenom križu na daljnju distribuciju.

Ukoliko je količina pomoći koju želite donirati veća nego što bi je učenici sami mogli prenijeti, molimo vas da je dostavite u manjim količinama, nekoliko puta, ili je sami dovezete u školu u kojoj vaše dijete ima nastavu.

Pomoć ćemo prikupljati zaključno s petkom, 25. ožujka 2022. godine.

Hvala vam što ste osjetljivi za potrebe drugih, što na taj način odgajate svoju djecu i što želite pomoći potrebitima!