OBILJEŽEN DAN RUŽIČASTIH MAJICA

Autor: Kristina Jakoubek, 1. 3. 2022.

Svake se godine posljednje srijede u mjesecu veljači obilježava Dan ružičastih majica, odnosno Dan borbe protiv međuvršnjačkog nasilja.

S obzirom da smo ove godine u to vrijeme bili na praznicima, Dan ružičastih majica obilježili smo prije samih praznika. Knjižničarka je održala radionicu uz priču "Dječak koji je volio ružičastu boju".

Učenici prvih i drugih razreda su, nakon priče, razgovarali o tome kako prepoznati nasilje i kako se može reagirati u slučaju pojave istoga. Nakon toga, učenici su na puzzli crtali učenika/cu koji/a sjedi pored njih, a zatim napisali nekoliko njegovih/njenih dobrih osobina. Na taj način smo osvijestili kako prerijetko nekome govorimo lijepe riječi i kako je lijepo čuti pohvalu.

Na samom kraju, učenici su na ružičaste majice pisali poruke protiv nasilja.

Fotografije s radionica dostupne su u pdf.dokumentu (pod više...).

Priloženi dokumenti:
dan_ruzicastih_majica_2022.pdf (3.79 MB)