PREPORUKE O POSTUPANJU PREMA OSOBAMA OBOLJELIMA OD COVID-A

Autor: Mario Keča, 12. 2. 2022.

Poštovani roditelji, dragi učenici,

HZJZ je objavio nove Preporuke o postupanju s oboljelima, bliskim kontaktima oboljelih i prekidom izolacije, vezane uz epidemiju Covid-a 19 i provođenja samotestiranja učenika.

U privitku možete preuzeti te upute i preporuke.

Primili smo nekoliko upita roditelja u kojima nas traže da im obrazložimo i predočimo istraživanja i postupke o korisnosti i opravdanosti propisanim prepodruka i uputa o postupanju u vezi epidemije Covid-19.

Kao što smo već napisali, Škola ne donosi ove preporuke niti upute, donose ih Ministarstvo znanosti i obrazovanja i Hrvatski zavod za javno zdravstvo. Škola ih je dužna provoditi.

Stoga vas molimo da ovakve upite ne upućujete Školi već ih uputite na navedene ustanove. Škola vam tražene odgovore ne može dati, ali mogu ustanove koje su te mjere donijele i propisale za provođenje.

Hvala vam na razumijevanju i suradnji!