MJESEC HRVATSKE KNJIGE

Autor: Kristina Jakoubek, 17. 11. 2021.

Opraštamo se od Mjeseca Hrvatske knjige (15.10.-15.11.) u kojem smo istraživali, stvarali, kreirali, raspravljali te isticali važnost čitanja. Mjesec hrvatske knjige u središte je stavio hrvatske pisce, a naša škola je, uz redovite aktivnosti, osmislila i djelomično provela dva važnija događaja.

Prvi događaj je natječaj "Ajmo HRVATi se s knjigom" u kojem su učenici rekreirali naslovnice knjiga hrvatskih autora. Povodom natječaja nastala je i izložba s više od 100 pristiglih radova. Ukoliko ste propustili izložbu, možete ju pogledati na poveznici https://www.emaze.com/@AOQWOZLRQ/virtual-school

Drugi veliki događaj koji smo planirali bila je predstava "STAZOM HRVATSKIH PISACA". Zbog epidemiološke situacije te sigurnosti svih učenika, predstavu smo odlučili odgoditi. Zato smo naše pisce odlučili predstaviti na malo drugačiji način - u virtualnom izdanju. U prezentaciji "Stazom hrvatskih pisaca" možete susresti učenike dramske skupine naše škole koji su preuzeli uloge odabranih pisaca. Učenici koji su sudjelovali na ovom projektu pod mentorstvom prof. Biljane Šalić i knjižničarke Kristine Jakoubek su: Judita Tadin, 6.b, Karla Jurković, 6.b, Marijan Bolf, 6.b, Filip Mužić, 6.a, Stella Mikulić, 6.a, Mara Lučić, 6.a, Sara Ivan, 6.a te Fran Šimović, 6.a.

Uživajte u radovima naših učenika te dodatnim aktivnostima na poveznici