POZIV RODITELJIMA ZA SUDJELOVANJE U NAGRADNOM PROJEKTU SPREČAVANJA DIJABETESA 2

Autor: Mario Keča, 30. 9. 2021.

Poštovani roditelji,

u prilogu ovog obavijesti nalazi motivacijsko pismo Nastavnog zavoda za javno zdravstvo „Dr. A. Štampar“, a vezano uz promociju javnozdravstvene kampanje prevencije i kontrole dijabetesa tipa 2 – LikeYou2.

Cilj navedene kampanje upravo je poticanje građana Grada Zagreba na obavljanje preventivnog ili kontrolnog pregleda na dijabetes tipa 2, uz učenike kao  motivatore  svojih ukućana, obitelji, susjeda i/ili drugih bliskih odraslih osoba.  Osim značajnog učinka na zdravlje osoba sa šećernom bolešću i njezino ranije otkrivanje, provedbom ovog projekta učenici se potiču na usvajanje zdravijih životnih navika u cilju prevencije šećerne kao i svih ostalih kroničnih bolesti.

Pozivamo vas da se uključite u ovaj projekt, prvenstveno radi vašeg vlastitog zdravlja, ali i činjenicom da možete pomoći školi dobivanjem donacije u vrijednosti 50.000,00 Kn.