OTKAZIVANJE EKSKURZIJE I POVRAT SREDSTAVA

Autor: Ante Boras, 8. 7. 2020.

Poštovani roditelji učenika osmih razreda,
U suradnji s putničkom agencijom Eklata d.o.o. trebala je biti realizirana višednevna izvanučionička nastava u Resort Medena u Trogir u mjesecu svibnju ove godine.

Zbog okolnosti nastalih uslijed pandemije COVID-19, sve ekskurzije su otkazane, pa tako i ova naša.
Izmjenom Zakona o uslugama u turizmu, putničkim agencijama omogućeno je da ponude dvije opcije u slučaju otkazivanja ekskurzija:

1. Povrat svih uplaćenih sredstava, tek po proteku 180 dana od proglašenja kraja pandemije COVID-19 (koja još traje)
2. Zadržavanje dijela uplaćenih sredstava uz povrat ostalog uplaćenog iznosa za one roditelje koji odaberu tu opciju.

Naša škola u stalnom je kontaktu s odabranom agencijom Eklata, te ih pritišćemo na što brže donošenje univerzalne ponude za sve roditelje u smislu visine uplaćenog iznosa koji bi zadržali.

Nažalost, kako je gore navedeno, agencija ima zakonsku osnovu prema kojoj nije dužna vratiti puni uplaćeni iznos od strane roditelja.

Nadamo se da ćemo biti čim prije obaviješteni o ponudi te da ćete dobiti što je moguće veći iznos povrata uplaćenih sredstava.