SVEČANO UVOĐENJE U POČETAK RADOVA IZGRADNJE ŠKOLSKE SPORTSKE DVORANE I OBNOVE ŠKOLE

Autor: Mario Keča, 1. 7. 2020.

U utorak, 30. lipnja 2020. u 08:00 sati na školskom igralištu naše škole, gradonačelnik Grada Zagreba gospodin Milan Bandić sa suradnicima, Ivicom Lovrićem, pročelnikom Gradskog ureda za obrazovanje, njegovim suradnicama Katarinom Milković, Ivom Milardović Štimac, Vandom Ritz, Snježanom Dizdar,  Matom Mauharom, voditeljem odjela za radove na zaštiti i očuvanju kulturnih dobara, Ivankom Lovrić, voditeljicom odjela za radove na zaštiti i očuvanju kulturnih dobara, otvorio je svečanost uvođenja u radove izvođača radova na rekonstrukciji naše škole, izgradnji školske sportske dvorane i energetske obnove škole poduzeće Kamgrad, koje je predstavljao gospodin Dragutin Kamenski.

U prisustvu medija i djelatnika naše škole, te naših dragih gostiju i suradnika predsjednice Gradske četvrti Gornji grad – Medveščak, gospopđe Mirjane Džajo, vijećnika Gradske četvrti Nade Boban, Ivicom Čapeljom i Damirom Lehpamerom, ovu svečanost je otvorio ravnatelj škole i rekao:

„Poštovane dame i gospodo, poštovani djelatnici i prijatelji OŠ K. Š. Gjalskoga,

Čast mi je, i zadovoljstvo, pozdraviti poštovanog gospodina Milana Bandića, gradonačelnika Grada Zagreba, sa suradnicima,

Poštovanog gospodina Dragutina Kamenskog, predstavnika izvođača radova, tvrtke Kamgrad, (inače, Domagoj i Tomislav su bili i učenici ove naše škole!))

Srdačno vas sve pozdravljam!

U život svakog čovjeka postoje prijelomni trenuci, koji obilježavaju čitav njegov život. Ali, takvi prijelomni trenuci postoje i u životu ljudske zajednice, šire i uže. U životu OŠ K. Š. Gjalskoga, u životu Gradske četvrti Gornji grad – Medveščak, ali, usudio bih se reći i u životu Grada Zagreba današnji je dan, uistinu, trenutak koji razdjeljuje vrijeme prije i vrijeme poslije. Dugo je godina OŠ K. Š. Gjalskoga živjela i radila u uvjetima koji nisu bili idealni. Uvijek je nedostajalo učionica, škole u našem okruženju radile su u jednoj, a mi u dvije smjene. Posebno nam je nedostajala prava školska sportska dvorana. Već se godinama govori o skoroj rekonstrukciji škole i izgradnji školske sportske dvorane, ali to je vrijeme uvijek izmicalo, jer su gospodarske i društvene okolnosti zahtijevale drugačije prioritete. Neki među nama su, čak, izgubili nadu da će se ikada krenuti u takve velike radove. No, neki su se preduvjeti posložili, neki su ljudi uspjeli motivirati i angažirati sve potrebne snage i energiju, i dočekali smo trenutak koji će promijeniti vizuru, ali i školski, sportski, kulturni i društveni život ove lokalne zajednice.

Sretan sam što mogu, u ime svih djelatnika škole, učenika, njihovih roditelja, stanovnika GČ Gornji grad – Medveščak, još jednom, pozdraviti sve koje sam spomenuo u uvodu ovog mog izlaganja, ali i one koje nisam poimenično pozdravio, jer svi ste vi zaslužni što ćemo u povijesti OŠ K. Š,. Gjalskoga 30. lipnja 2020. godine pamtiti kao godinu koja je razdijelila staru od nove ere!

Volio bih da se, u što skorije vrijeme, svi zajedno, ponovo okupimo ovdje i otvorimo, novu, rekonstruiranu i obnovljenu OŠ K. Š. Gjalskoga na korištenje svim učenicima, stanovnicima GČ Gornji grad – Medveščak i cijelog, najdražeg nam, Grada Zagreba!

Hvala vam!“

Nakon obraćanja skupu gradonačelnika Grada Zagreba, gospodina Milana Bandića, koji je rekao da je naša škola, ako ne najljepša u Zagrebu, onda sigurno izgrađena na najljepšem mjestu u Gradu Zagrebu, te je pohvalio projekt i izrazio zadovoljstvo što će, ovako kompleksnim projektom rekonstrukcije i energetske obnove Škola, preći u rad u jednoj smjeni i pridonijeti kvaliteti života Gradske četvrti i Grada Zagreba.

Predviđeno trajanje radova je do početka školske godine 2021./22.