OBAVIJEST UČENICIMA, RODITELJIMA I NASTAVNICIMA

Autor: Mario Keča, 17. 6. 2020.

Dragi učenici, poštovani roditelji, kolegice i kolege!

Privodimo kraju i ovu nastavnu godinu 2019./2020. Bila je neuobičajena, puna neočekivanih događanja i problema s kojima smo se susretali. Teškoće kroz koje smo, zajedno prolazili, nisu bile jednostavne i lake. Štoviše, mnogi od vas, još uvijek, osjećaju posljedice događanja potresa, pandemije, organizacije i provođenja nastave na daljinu. Nadamo se, i želimo, da se sve, što prije, vrati  u uobičajeno, normalno stanje.

Želimo se zahvaliti za sve razumijevanje učenicima i njihovim roditeljima koje su, nama djelatnicima škole, pružili tijekom ove nastavne godine. Vaša nam je podrška, u ovim trenucima, puno značila. Nadamo se da smo i mi vama olakšali neke od teških trenutaka koje smo, zajednički, proživjeli.

U očekivanju završetka nastavne obavještavamo vas o nekoliko važnih stvari koje je potrebno znati.

Nastavna godina za učenike završava 19. lipnja. Nova nastavna godina počinje 7. rujna.

1. Naša je škola predviđena za rekonstrukciju i izgradnju školske sportske dvorane, ali još nemamo informacija gdje bismo trebali održavati nastavu iduće školske godine. Čim doznamo konkretnije informacije, proslijedit ćemo ih do učenika i roditelja.
  2. Molimo sve učenike da isprazne svoje ormariće, a ključeve predaju nastavnicima, jer škola ne odgovara za stvari koje ostanu u ormarićima, prilikom radova u školi.
  3. Molimo sve učenike koji nisu u 5. i 7. razredima da, ukoliko su preuzeli tablet računala za praćenje nastave na daljinu, da ista računala vrate u upravu škole.
  4. Molimo sve učenike da vrate udžbenike, sukladno dogovoru s razrednicima.
  5. Molimo sve učenike da, obvezno, vrate sve knjige u školsku knjižnicu
  6. Podjela svjedodžbi za učenike osmih razreda bit će u četvrtak, 25. lipnja u 18:00 sati. Molimo da, zbog epidemiološke situacije na podjelu dođu samo učenici, bez pripadnika svoje obitelji. Razrednici će se dogovoriti s učenicima o načinu preuzimanja prijavnice za upis u 1. razred srednje škole.
  7. Podjela svjedodžbi za učenike razredne nastave od 1. – 4. razreda bit će u utorak, 30. lipnja u 09:00 sati.
  8. Podjela svjedodžbi za učenike predmetne nastave od 5. – 7. razreda bit će u utorak, 30. lipnja u 10:00 sati.
  9. U nedjelju, 21. lipnja, u 11:00 sati u crkvi sv. Ivana Krstitelja, u Novoj Vesi, održat će se sv. Misa sa zahvalom Duhu Svetome za sve primljene darove tijekom ove nastavne godine. Pozivamo sve učenike i njihove roditelje, kao i nastavnike, koji to žele, da sudjeluju na ovoj sv. Misi.

Najvažnije postupke oko upisa učenika osmih razreda u srednju školu objavit ćemo u posebnoj obavijesti.

Svim učenicima osmih razreda želimo siguran i jednostavan upis u željene škole, a svima ostalima ugodan, bezbrižan i miran odmor.