NAŠ UČENIK JURAJ ŠEGON POZVAN NA JUNIORSKU MATEMATIČKU OLIMPIJADU

Autor: Mario Keča, 18. 5. 2020.

Učenik 7.a razreda naše šklole Juraj Šegon je, uz podršku svoje mentorice Biserke Bjelotomić, ostvario ukupno 7. najbolji rezultat na županijskom natjecanju iz matematike u Hrvatskoj i trebao je sigurno biti pozvan na državno natjecanje iz matematike.

Međutim,  kako da je odlukom Agencije za odgoj i obrazovanje otkazana daljnja provedba svih natjecanja i smotri učenika osnovnih i srednjih škola u 2019/2020 školskoj godini zbog nemogućnosti održavanja s obzirom na epidemiološke mjere i preporuke Nacionalnog stožera civilne zaštite, tako se i državno natjecanje iz matematike ove godine školske godine neće održati.

Kako bi ipak dali priliku najboljim mladim matematičarima u Hrvatskoj da dokažu svoje znanje, povjerenstvo Hrvatskog matematičkog društva (HMD) koje u suradnji s lokalnim partnerima organizira Hrvatsku matematičku olimpijadu (HMO) i Hrvatsku juniorsku matematičku olimpijadu (HJMO), a koja su kvalifikacijska natjecanja za daljnja međunarodna matematička natjecanja, donijelo je odluku prilagoditi pravila za HMO i HJMO izvanrednim okolnostima. Tako je na HJMO ove godine pozvano dvostruko više kandidata nego u redovnim okolnostima (zbog nemogućnosti održavanja državnog natjecanja iz matematike) i to ukupno 30 učenika 7. i 8. razreda. Već i samo sudjelovanje na navedenom natjecanju je velika čast i priznanje.

Među ukupno 11. sedmaša iz cijele Hrvatske koji su pozvani na sudjelovanje na HJMO je i naš Juraj. Od srca čestitamo Jurju na ovom velikom uspjehu i želimo mu ostvarenje još boljih rezultata, i podsjećamo da je sam poziv na ovakvo natjecanje sjajan uspjeh! Neka, neopterećen potrebom dokazivanja, jer se već puno puta dokazao, i na ovom natjecanju dade sve od sebe!

Sretno Juraj, i čestitamo!!!