VAŽNA OBAVIJEST RODITELJIMA I UČENICIMA

Autor: Mario Keča, 27. 4. 2020.

Poštovani roditelji, dragi učenici!

Odlukom Vlade Republike Hrvatske, prema informacijama koje trenutačno imamo, od 11. svibnja 2020. godine, za učenike razredne nastave, organizira se nastava u školi. Sukladno toj odluci, roditelji odlučuju žele li djecu slati u školu, ili će njihova djeca nastaviti pratiti nastavu na daljinu. Nadležne službe su od nas tražile da provedemo anketu među roditeljima učenika s ciljem utvrđivanja broja učenika koji će, od 11. svibnja, dolaziti na nastavu u organiziranu u školi.

Stoga su vas, prethodni tjedan, kontaktirale razrednice da bi dobile podatak hoće li vaše dijete dolaziti u školu ili će nastavu pratiti od kuće. Nije njihova, niti ideja škole od vas prikupljati takve podatke, niti utjecati na vašu odluku hoćete li djecu puštati u školu ili ne, već smo obvezni te podatke dostaviti Gradskom uredu za obrazovanje.

Nastavu ćemo organizirati na takav način da poštujemo, koliko god je to moguće, socijalnu distancu među učenicima i nastavnicima, bez zajedničkog izlaska na odmor učenika, već razredni odjel pojedinačno, te s obveznim izlaskom na školsko igralište, ili u park škole prije i poslije podne (za učenike koji ostaju u boravku) u trajanju od 30 minuta. Dezinficiranje obuće i ruku će se obavljati nakon svakog izlaska iz zgrade škole, i ponovnog ulaska u zgradu.

Škola će osigurati dezinfekcijska sredstva za ruke i za obuću učenika, ali nismo u mogućnosti, osim ukoliko MZO ili Gradski ured ne odluče sami to napraviti, osigurati maske i rukavice za učenike, koje preporučamo da svi koji dolaze u školu nose na nastavi. Stoga vas molimo da zaštitne maske i rukavice za učenike osigurate vi roditelji. Također će se svim učenicima mjeriti temperatura beskontaktnim toplomjerom kojeg upravo nabavljamo, prilikom svakog ulaska u zgradu škole. Ukoliko je netko od vas roditelja u mogućnosti školi posuditi, ili, možda, donirati takav toplomjer, sigurno će nam dobro doći.

Prehrana će za učenike biti osigurana na način kako je dogovoreno s razrednicima, uz poštivanje svih propisanih epidemioloških mjera zaštite, koje su ostvarive u školi.

Ukoliko se prihvate bilo kakve izmjene odluka Vlade RH oko organizacije nastave, ili osiguravanja mjera zaštite od COVID-19 virusa, mi ćemo ih uključiti u naš rad, i o tome obavijestiti vas roditelje.

Pozdravljamo vas, u želji da što bolje sačuvamo zdravlje vaše djece, naših učenika i svih nas!