PROSLAVA DANA ŠKOLE 2024.

svi 20, 2024

I ove godine svečano smo obilježili 63. obljetnicu naše škole. Dan škole započeo je u četvrtak 16. svibnja 2024.g. u prijepodnevnim satima priredbom za učenike. Svečani program za sve učenike, učitelje i goste bio je organiziran u školskoj dvorani u poslijepodnevnim satima. U auli škole bila je pripremljena izložba svih projekata koji su se održavali tijekom školske godine. Na početku svečanosti ravnatelj Mario Keča održao je kratak govor i čestitao učenicima i njihovim mentorima na rezultatima koje su postigli na najvišim razinama natjecanjima.

Ove je godine Dan škole bio posvećen „Tik-tAk izazovu“. Riječ je o projektu koji se provodio tijekom cijele školske godine, a cilj mu je bio raznovrsnim kreativnim aktivnostima udaljiti učenike od svih vrsta ekrana. Ministarstvo znanosti, obrazovanja i sporta dodijelilo je financijska sredstva Školi za provedbu ovog preventivnog programa. Učenici (i roditelji) tijekom školske godine trebali su ostvariti sedam Tik-tAk izazova, a na kraju priredbe ravnatelj je proglasio pobjednike – razrede koji su bili najuspješniji.  Prvo mjesto osvojili su učenici 8.b razreda , drugo mjesto učenici 5.a razreda, a treće mjesto učenici 6.b razreda. Sva tri razreda nagrađena su posjetom Escape Roomu.

Ravnatelj je posebno pohvalio i tri razreda razredne nastave ( 3.b, 4.a i 4.b ) koji su se uključili u gotovo sve Tik-tAk izazove. Učenici su nagrađeni malom slatkom nagradom te filmskom večeri pod zvijezdama u atriju knjižnice. Ravnatelj je zahvalio i svim razrednicima koji su vodili i motivirali učenike, kao i ostalim učiteljima i djelatnicima koji su se na neki način pridružili projektu.