OBAVIJEST POVODOM POČETKA ŠKOLSKE GODINE 2024./2025.

ruj 8, 2024

Poštovani roditelji učenika OŠ Ksavera Šandora Gjalskoga!

U ponedjeljak, 09. rujna 2024. počinje nova školska godina 2024./2025.

Nastava će se odvijati u jednoj smjeni bez obzira na dolazak učenika tri razredna odjela OŠ Ivana Gorana Kovačića. Njihov je dolazak vjerojatan oko polovice listopada.

Prvi nastavni dan bit će organiziran s četiri nastavna sata, od kojih su dva sata razrednika te dva sata po rasporedu sati, kojeg će učenici dobiti od svojih razrednika.

Učenici koji će polaziti program Produženog boravka mogu u dežurstvu ostati do 17 sati.

Prvog dana neće biti organizirane prehrane učenika. Ona počinje od drugog nastavnog dana, u utorak 10. rujna.

Učenici će dobiti i udžbenike, koji su pristigli, te vas molimo da sa sobom ponesu školske torbe.

Učenici će dobiti i ključeve od ormarića, i već od drugog sata po rasporedu moraju svoje mobilne telefone, sukladno Pravilniku o upotrebi IKT tehnologije spremiti, utišanih zvukova, u svoj ormarić.

Razrednici će upozoriti učenike o strogom poštivanju spremanja mobilnih uređaja u ormariće, kao i pristojnog oblačenja, jer je u izradi novi Pravilnik o kućnom redu koji će ovakve prekršaje sankcionirati.

Učenici 4. i 5. razreda ostat će u školi prvi dan nešto dulje zbog njihovog sudjelovanja na priredbi za doček prvašića. Molimo njihove roditelje za razumijevanje.

Nastava počinje u B smjeni, sljedeći tjedan je A smjena, i tako izmjenično, bez obzira na učeničke praznike, do kraja nastave.

Tijekom prva dva tjedna nastave organizirat ćemo roditeljske sastanke na kojima ćete dobiti sve potrebne informacije.

Novi učenici će dobiti obavijesti elektroničkom poštom u kojem su razrednom odjelu, te koji su im razrednici.

Prva dva tjedna nastave dozvolit ćemo ulazak roditelja u aulu škole. Nakon tog vremena, zbog sigurnosti vaše djece, ulazak u školu bit će dozvoljen roditeljima učenika prvih razreda ponedjeljkom i petkom kada donose i odnose školske torbe učenika.

Svi ostali roditelji će se prijaviti na porti i biti upućeni osobi koju trebaju.

Kroz nekoliko dana ćemo redizajnirati našu mrežnu stranicu, koja će biti preglednija i informativnija.

Hvala na vašoj suradnji i razumijevanju!