BOOKCREATOR RADIONICE

Autor: Kristina Jakoubek, 14. 10. 2020.

U listopadu 2020. u sedmim i osmim razredima OŠ K. Šandora Gjalskoga održane su radionice "Kako stvarati sadržaj u alatu BookCreator".

BookCreator je prvi u nizu digitalnih alata koji će se u sklopu projekta e!Kreativno učenicima prikazivati na satovima razrednika te se, na taj način, poticati digitalna pismenost učenika.

Učenici su dobili priliku i sami stvarati sadržaje pomoću navedenog alata. U suradnji s razrednicom Anom Perić, dogovoreno je kako će učenici 8.a razreda u navedenom alatu izraditi strip koji će se slati na natječaj "Stvarajmo eKreativno", a izradit će i svoj razredni godišnjak.

U sklopu projekta, knjižničarka je izradila i pisane upute za učitelje/učenike kojima se mogu voditi tijekom izrade sadržaja u BookCreatoru: BookCreator - upute

Radionice se nastavljaju, a sljedeća radionica obuhvatit će stvaranje sadržaja u alatu Genially.

Kristina Darmopil, knjižičarka