UPUTE RODITELJIMA I UČENICIMA U VEZI KORIŠTENJA NASTAVE NA DALJINU

Autor: Mario Keča, 16. 3. 2020.

Poštovani roditelji, dragi učenici,

nekoliko obavijesti vezanih uz nastavu na daljinu koja nas očekuje kroz sljedeća dva tjedna:

1. U utorak, 17.3. u jutarnjim satima (8:00-12:00) predstoji nam testiranje sustava za praćenje online nastave. Učenici, koji su se već, bar jednom, prijavili na servis Office 365 za škole, tijekom jutra trebaju se pokušati prijaviti na sustav Teams te biti dostupni putem e-maila kako bi nastavnici mogli stupiti u kontakt s njima i dati im upute za predstojeću online nastavu. Ako se do sada nisu niti jednom prijavili na sustav Office 365 za škole, trebaju prvo izvršiti tu prijavu i prihvatiti uvjerte korištenja koji su im ponuđeni. Nakon toga se prijavljuju u aplikaciju Teams. Ukoliko Teams zbog velikih broja prijava ne bude funkcionirao, nastavnici će se učenicima javiti preko CARNetovog e-maila.
  2. Putem poveznice https://webmail.skole.hr/ učenici se mogu direktno prijaviti na e-mail uz pomoć svog AAI identiteta koji su dobili u školi – npr. ime.prezime@skole.hr, te tamo pročitati obavijesti koje im šalju nastavnici.
  3. Od srijede započinje redovita online nastava koju će učenici pratiti svaki dan putem aplikacije Teams i e-maila, a na taj način će nastavnicima slati odrađene zadaće i ostale radne materijale.
  4. U našoj školi nastava će se odvijati prema našem planiranom rasporedu. Učenici mogu popratiti sadržaje na TV-u, no svaki dan će nastavnici stavljati materijale i zadaće koje će učenici koristiti za učenje. Nastavnici će sadržaje stavljati tijekom dana, najčešće ujutro, a u vrijeme svog redovnog rasporeda sati bit će dostupni na aplikaciji Teams i na e-mailu za dodatna pojašnjenja. To znači, ukoliko recimo 6.b ima matematiku 3. sat u poslijepodnevnoj smjeni, u to vrijeme će nastavnica biti dostupna na mreži kako bi mogla dati dodatna pojašnjenja i odgovoriti na pitanja učenika.
  5. Svaki dan će se provjeravati aktivnost učenika na mreži, što znači da ako učenik jedan dan nije bio aktivan, taj dan se učeniku zapisuje izostanak te roditelji moraju opravdati sate.
  6. Na kraju, naglašavamo da, iako se nastava održava online, postoje pravila ponašanja kojih se učenici moraju držati. Primjenjuju se sva pravila kao da se nastava održava u školi, što znači da svako veće kršenje istih podrazumijeva pedagoške mjere.

Molimo vas da za sve moguće probleme u korištenju nastave na daljinu kontaktirate predmetne nastavnike i razrednike u navedenim terminima.

Također, u slučaju nemogućnosti iznalaženja rješenja za moguće probleme, molimo vas da kontaktirate i Školu na službene telefone i adresu elektroničke pošte.

Molimo vas da budete strpljivi u pokušajima uspostavljanja ovih kontakata, jer je velika navala na korištenje cijelog sustava, te su mogući periodi u kojima nije moguće uspostaviti komunikaciju. U tim slučajevima učenici trebaju pratiti nastavu na daljinu preko televizije, i o tome, što je moguće prije, obavijestiti svoje razrednike.

Želimo svima da u ovakvim uvjetima provedemo što je moguće kraće vrijeme i da se, što prije, vratimo u naše školske klupe!

Čuvajte svoje zdravlje, zdravlje svojih bližnjih i zdravlje sviju nas!