UPIS U 1. RAZRED ŠKOLSKE GODINE 2020./21.

Autor: Kristina Jakoubek, 28. 2. 2020.

Poštovani roditelji !

U prvi razred osnovne škole upisuju se djeca koja do 1. travnja tekuće godine imaju navršenih šest godina života.  Prije upisa u prvi razred obvezno je utvrđivanje psihofizičkog stanja djeteta.  Postupak utvrđivanja psihofizičkog stanja djeteta provodi se u osnovnoj školi kojoj dijete pripada prema upisnom području od 31. ožujka 2020.

Uvjete i postupak upisa u 1. razred možete proučitati pod više...

Utvrđivanje psihofizičkog stanja djeteta podrazumijeva:

1.Liječnički pregled kod školske liječnice dr. Tatjane Petričević Vidović

Služba za školsku i adolescentsku medicinu,

Zavod za javno zdravstvo „Dr. Andrija Štampar“, Mirogojska  16

Naručuje se na www. terminko.com gdje možete dobiti termin i uputnice za pretrage te ne morate dolaziti u ambulantu

ili tel. 4696-281,

ili  kod pripadajućeg školskog  liječnika prema  mjestu boravka.

1. Razgovor s djetetom u svrhu utvrđivanja spremnosti za školu,

provode u školskim prostorijama stručne suradnice : defektolog  rehabilitator       Ivana Šehtl i pedagog Jagoda Siladi.

Naručuje se na tel. 4666-121 kod defektologinje ili pedagoginje.

Zbog višegodišnjeg iskustva, termini za razgovor s djetetom su prije podne. Ukoliko je to roditeljima problem zbog organizacije, molimo da nam prilikom naručivanja isto napomenu pa ćemo dogovoriti termin koji im odgovara.

12. 3. Četvrtak

19. 3. Četvrtak

24. 3. Utorak

31. 3. Utorak

2.4. Četvrtak

21. 4. Utorak

29. 4. Srijeda

5.5.  Utorak

7. 5. četvrtak

12. 5. Utorak

20. 5. Srijeda

21. 5. Četvrtak

9,00 – 12,00 h

Pozivamo da nam se jave roditelji s našeg upisnog područja, ali i svi oni koji žele svoje dijete upisati u našu školu, a žive izvan našeg upisnog područja.

Isto tako, svi roditelji koji žele razgledati školu i saznati nešto više o upisu (bez obveze upisa ) mogu nas kontaktirati i dogovoriti posjet (tel.4666-121).

Prijevremeni upis u prvi razred !

Prema Pravilniku o postupku utvrđivanja psihofizičkog stanja djeteta, učenika te sastavu stručnih povjerenstava, NN 94/2013.:

Članak 8.

(1) Za dijete koje će do kraja tekuće godine navršiti šest godina, a nije školski obveznik, roditelj može najkasnije do 31. ožujka  tekuće godine podnijeti zahtjev  Uredu za uvrštavanje djeteta u popis školskih obveznika (Obrazac 6.). Za dijete koje je bilo uključeno u predškolski program roditelj dostavlja osim zahtjeva i mišljenje stručnog tima predškolske ustanove o psihofizičkom stanju djeteta.

(2) Za dijete koje ispunjava uvjete iz stavka 1. ovoga članka Ured će prihvatiti zahtjev roditelja te uvrstiti dijete na popis djece za osnovnu školu kojoj dijete pripada prema upisnome području.

(3) Za dijete iz stavka 2. ovoga Pravilnika obvezno se provodi psihološko testiranje u osnovnoj školi kojoj dijete pripada prema upisnome području.

(4) Iznimno od stavka 3. ovoga članka, u slučaju da u Stručnom povjerenstvu škole nema stručnog suradnika psihologa, psihološko testiranje provodi stručni suradnik psiholog imenovan u Stručno povjerenstvo Ureda. O vremenu i mjestu psihološkog testiranja Ured će pisanim putem obavijestiti roditelja. (Napominjemo da naša škola nema psihologa.)

(5) Prijevremeni upis odobrit će se djetetu iz stavka 3. i 4. ovoga članka na temelju dokumentacije o rezultatima psihološkog testiranja i mišljenja Stručnog povjerenstva škole (Obrazac 4.a).

Napominjemo kako je kod prijevremenog upisa djeteta čiji su roditelji rastavljeni,  potrebna pisana suglasnost oba roditelja.

Srdačan pozdrav!