VAŽNA OBAVIJEST RODITELJIMA

Autor: Mario Keča, 9. 9. 2020.

Poštovani roditelji,

kratkim upitima upućenima učenicima u autobusu primijetili smo jedan vrlo ozbiljan problem.

U epidemiološkim uputama HZJZ koje ste mogli pročitati na našim stranicama, piše da su roditelji obvezni svakodnevno mjeriti temperaturu učenicima i voditi evidenciju o izmjerenoj temperaturi.

Tek je oko 20% učenika predmetne nastave izjavilo da je danas mjerilo temperaturu.

Stoga smo u školi proveli mjerenje temperature među učenicima, što nam je oduzelo cijeli nastavni sat. Osam je učenika, prvim mjerenjem izmjerenim beskontaktnim toplomjerom, imalo povišenu temperaturu. Nakon što smo ih izolirali, izveli u dvorište škole, izvršili smo ponovna kontrolna mjerenja običnim toplomjerom. Jedan je učenik imao blago povišenu temperaturu i roditelji su ga odveli doma u daljni dogovor s liječnikom.

Napominjemo da povišena temperatura ne znači, nužno, i zarazu COVID-om, ali je potrebno konzultirati liječnika obiteljske medicine ili školskog liječnika.

Važna karika cijelog preventivnog procesa je, upravo, mjerenje temperature učenika kod kuće, prije polaska u školu. Molimo sve roditelje da se prema tome odgovorno odnose i izvršavaju svoju dužnost. Mjerenje temperature svim učenicima u školi oduzima puno vremena u, ionako, skraćenom radnom vremenu, i, ukoliko mjerenje nije izvršeno kod kuće, potencijalno ugoržava zdravlje velikog broja učenika i djelatnika nekoliko škola, radi specifičnosti uvjeta u kojima ove godine radi naša škola.

Molimo sve roditelje da svojoj djeci, svakodnevno prije polaska u školu, kod kuće izmjere tjelesnu temperaturu, i u slučaju povišene temperature ne šalju djecu u školu, već se jave nadležnim liječnicima obiteljske ili školske medicine.

Hvala vam što se ponašamo odgovorno prema samima sebi i jedni prema drugima!